Intel NUC NUC5PGYH

MS Windows 10 Home

• Kvalitní výrobek
    • Tichý - pasivní chlazení
    • Předinstalované WIN10
    • Malá operační paměť 2GB - po vyzkoušení jsem okamžitě koupil 8GB. Při streamování videa už se mi ani nechtěla hýbat myš jak byla OP plná.
    • Jen 32 GB SDD, ale mám pocit že to bude stačit. Proč mít u TV více.

Super krabička pod TV. Když se pod TV dá přímo takové malé PC využitelnost se okamžitě zlepší. Je to neporovnatelné pokud člověk musel trávit minuty připojováním notebooku (jak jsem dělal do teď). Teď zapneme a vše je ready. K mini PC jsem koupil bezdrátovou klávesnici Logitech s podsvícením a touchpadem - paráda.

• Je opravdu malý ale je to brko aspoň na ty nároky co po něm chci já
    • Chyběl mi káblík na zapojení hardisku

Kdo potřebuje počítač na internet a bankovnictví mohu jen doporučit

• , zakoupeno v Alza.cz

• ok, vcetne win 10 celkme prijatelna cena
    • maly, skladny
    • vykon asi ok na kancelarske prace
    • chybi kabel pro pripojeni sata 2.5" hdd/ssd - je treba vyplnit formular a intel zdarma zasle, ale mohlo by to byt v popiscich

Typ PC
mini PC
Typ procesoru
Intel Pentium Quad-Core
Operační systém
MS Windows 10 Home

Intel NUC Mini PC NUC5PGYH je první kompletní systém od výrobce Intel. Kompletní Mini PC v malém balení s quad-core procesorem Intel Pentium poskytuje stejný výkon a vizuální efekty jako klasický stolní počítač. Systém je dodáván s předinstalovaným operačním systému Windows 10.

8-kanálové audio, vestavěné Wi-Fi, Bluetooth spolu s HDMI a možností bezdrátového připojení displeje činí z NUC5PGYH vynikající HTPC.

NUC5PGYH také obsahuje 32GB úložiště a jeden slot pro SSD nebo HDD disk na ukládání všech vašich hudebních, média a dalších dat.

• Kvalitní výrobek
    • Tichý - pasivní chlazení
    • Předinstalované WIN10
    • Jen 32 GB SDD, ale mám pocit že to bude stačit. Proč mít u TV více.

• Je opravdu malý ale je to brko aspoň na ty nároky co po něm chci já
    • Chyběl mi káblík na zapojení hardisku

Kdo potřebuje počítač na internet a bankovnictví mohu jen doporučit

• , zakoupeno v Alza.cz

• ok, vcetne win 10 celkme prijatelna cena
    • maly, skladny
    • vykon asi ok na kancelarske prace

• Prcek do dlaně, který má čtyřjádro a žere 8 Wattů.
    • Má Wifi i pevnou přípojku k internetu.
    • Má Bluetooth 4, takže lze ovládat klávesnicí a myší bez drátů.
    • Má infra, takže lze ovládat dálkovým ovladačem třeba od Xboxu.
    • Má to HDMI (nejen).
    • Obsaženou 2GB paměť lze vyměnit za až 8MB DDR3L.
    • U všech modelů s produktovým číslem, které nemají na konci "R", lze přidat další harddisk 2,5" do tloušťky 7 mm.
    • Má Windows 10 a jede velmi svižně.
    • Perfektní zpracování.
    • Kompletní počítač za pár tisíc.
    • Pozor! Většina prodejců u nás prodává provedení označené INTEL NUC NUC5PGYH0AJR, které nemá zamontován SATA káblík uvnitř, takže tam nejde vložit druhý harddisk, pokud si káblík nenecháte poslat od Intelu a nenamontujete si ho tam sami!
    • Jen 2G paměť.
    • Jen 32 G harddisk.

Pro toho, kdo nehraje složitější hry, nechce moc platit za elektřinu, je to bezva strojek.
    Dá se to strčit do kapsy a přitom to utáhne bez problémů i fullHD televizi + monitor.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Pokud nejste hráči, je to "akorát"
    • Minimální spotřeba proudu - cca 8 Watt
    • Bez jakéhokoliv problému a naprosto plynule "utáhne" full HD Je to tak mrňavý, že se to vejde do větší ruky
    • Ideální k televizi, neb si druhý den můžete veškeré pořady a filmy přehrát bez reklam!
    • Dá se namontovat zezadu na monitor (tedy, pokud to monitor umožňuje a nebo jste dostatečně šikovní).
    • Má wifi i pevnou přípojku na internet.
    • Má infračidlo, takže se dá ovládat dálkově, např. ovladačem Xbox.
    • Má i bluetooth, takže můžete použít myš i klávesnici bez káblů.
    • Čtyřjádrový procesor, takže to jede velmi svižně, a to včetně jednodušších 3D kreslících programů, jako je třeba SketchUp.
    • Osazená paměť DDR3L o velikosti 2GB se dá vyměnit za DDR3L až 8GB (jen se musí po otevření škatulky na mainboardu konec paměti pootočit nahoru a vytáhnout, pak vložit opačný postupem novou).
    • Možnost přidat další harddisk * ( viz. dále)
    • Velikost 115x115x55 mm.
    • Proti Apple bezva cena.
    • Jen malé SSD 32 GB
    • * Pokud budete chtít přidat větší pevný disk, buď si počkejte, až budou prodávat verzi, která nemá v označení na konci "R", jinak si budete muset u Intelu objednat zdarma speciální malý SATA káblík a sami si ho zabudovat do tohoto počítače-pak do toho teprve jde přidat další disk 2,5" max. výšky 7 mm.
    • Toto platí jen u provedení, které má na konci označení produktu "R" (BOXNUC5PGYH0AJR)-zde udělali soudruzi z Číny chybu. Ostatní, kde není na konci "R" ( BOXNUC5PGYH0AJ nebo BOXNUC5PGYH0AJL), jsou bez problému a je do nich možno ihned přidat druhý pevný disk.

Potřebuji "počítač", který nežere proud a přitom utáhne fullHD TV, je schopen občas upravit nějaké to foto a nakreslím si na něm výkresy svých projektů ve 3D, včetně dopisů s obrázky.
    Tento to dovede, a přitom ho strčím do kapsy a pokračuji na chalupě, když venku leje !
    Když mi tu kostičku položili na výdejní pult, málem jsem se složil,
    teď jsem a nadšen !
    Na nějaké složitější hry to asi není.