Gigabyte Brix GB-BPCE-3455-BWUP

Intel Celeron
Operační systém
bez OS

• , zakoupeno v APOLLOs.cz

malý, přesto poměrně výkonný mini počítač.
    Instalace windows10 absolutně bez problémů, pužil jsem SSD Kingston UV400 240GB, 4GB RAM Kingston 1600MHz.
    systém běží svižně, po hodině testu stability teplota procesoru ustálených 65°C, ventilátor téměř neslyšet.
    Grafika plně dostačující, za tu cenu skvělý stroj.
    Jsem spokojen, mohu doporučit.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Super velikost
    • Nízká spotřeba

Pouze USB 3.0 pro testy bych uvítal alespoň jeden starý USB 2.0 (instalace Windows 7)

Typ PC
mini PC
Typ procesoru
Intel Celeron
Operační systém
bez OS

Rozměry: 56.1 mm x 107.6 mm x 114.4 mm (2.21" x 4.24" x 4.5") Velikost základní desky: 100 x 105 mm CPU: Intel® Celeron® Processor J3455, 2.3GHz, 4 core (TDP 10W) Pamět RAM: *2 x SO-DIMM DDR3L slot (DDR3 1.35V) *1333/1600/1866 MHz *Max. 16GB LAN: Gigabit LAN (Realtek RTL8111HS) WLAN: ...

• Šlape to dobře, zapnutí trvá 20 vteřin (jako výbavu jsem zvolil 500 GB SSD a 16 GB RAM).
    • Neuvěřitelná úspora energie! Při běžném režimu mi to i s 22 W monitorem žere 31 W! Při puštěném videu 35,5 W. Tak si to spočítejte.
    • Málo USB portů. Když do jednoho zapojíte klávesnici, do druhého myš, a do třetího tiskárnu, máte už jen jeden - a to je dost málo. V mém případě je to ještě navíc umocněné skutečností, že používám 512 GB flešku jako přenosný harddisk, takže mám obsazené všechny čtyři porty.
    • Jediný konektor na sluchátka. Pokud chci používat sluchátka s mikrofonem, musím si koupit nová, ve kterých je všechno svedeno do jednoho konektoru.
    • Absence DVD mechaniky. Ale s tím jsem pochopitelně od začátku počítal.

Musím říct, že jsem byl opatrně optimistický a zatím se zdá, že se nákup této mašiny vyplatil. Od počátku jsem počítal s tím, že dokoupím maximálně výkonné vybavení, tj. SSD disk a 16 GB RAMku. Jen jsem musel na začátku řešit nějaké nepříjemnosti spojené s nastavením Windows - např. drobné a rozmazané písmo v internetových textech, které se spravilo po nastavení funkce ClearType. Zápory tu sice jsou, ale nejsou až tak zásadní a nepřekonatelné. Nejvíc mi vadí ty USB porty.

UPDATE 27.7.2022: Po čase bohužel musím ze své recenze dost slevit. Počítač totiž přestal stíhat běžné práce s grafy ve Wordu a když jsem testem na https://www.cpubenchmark.net/ zjistil, ze grafická karta Intel HD Graphics 500 podává méně než 1% výkonu nejlepších grafických karet na trhu, byla to katastrofa a musel jsem upgradovat na lepší počítač.

• , zakoupeno v APOLLOs.cz

malý, přesto poměrně výkonný mini počítač.
    Grafika plně dostačující, za tu cenu skvělý stroj.
    Jsem spokojen, mohu doporučit.

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Super velikost
    • Nízká spotřeba